Kiedy pojawi się dziura w fotelu…

Kiedy pojawi się dziura w fotelu…

W każdym samochodzie po kilkuletniej eksploatacji, oprócz coraz częstszych problemów mechanicznych, pojawiają się kłopoty z tapicerką foteli. Przetarcia i dziury w pokryciu siedzisk i oparć, uszkodzenia wkładu gąbkowego. W większości przypadków jest to fotel kierowcy z oczywistego powodu, że jest najczęściej eksploatowany. Jeżeli już takie uszkodzenie się pojawi, nie należy zwlekać, ponieważ z czasem będzie się ono powiększać. Tak więc, im szybciej udamy się do tapicera, tym mniejsze koszty naprawy tapicerki.

Kierowców można podzielić na dwie grupy: tych, którzy dbają, aby ich samochód był sprawny i zadbany, oraz na tych, którym zależy trochę mniej. I ci drudzy często odwlekają wizytę u tapicera samochodowego do momentu, w którym niewiele już można zdziałać. Uszkodzenia są tak duże, że jedynym rozwiązaniem jest wykonanie nowej tapicerki.

Istotnym czynnikiem, wpływającym na żywotność foteli, jest sposób wsiadania i wysiadania z pojazdu. Często jest to bagatelizowane, ale wtedy właśnie następuje największy nacisk i tarcie na poszczególne elementy tapicerki. Dlatego wsiadając, warto złapać kierownicę i opierając się na niej, nie „rzucać” całego ciężaru od razu na fotel, ale zrobić to stopniowo, opuszczając się z góry. Podobnie przy wysiadaniu – chwytając kierownicę, podnieść się do góry, a dopiero później wysunąć ciało z pojazdu.

Jeżeli jednak pojawią się uszkodzenia tapicerki samochodowej, zapraszamy do naszej firmy. W profesjonalny sposób doprowadzimy tapicerkę do pierwotnego stanu.

Comments are closed.